Podłogi drewniane

Zajmujemy się sprzedażą podłóg drewnianych. Ze względu na swoje własności podłogi drewniane nigdy nie wychodzą z mody. Drewno kojarzy się zazwyczaj z naturą, ciepłem i tradycją. To materiał wyjątkowo przyjazny mający niemal same zalety. Posiada niezwykłą aurę, wpływając energetycznie na samopoczucie i pozytywnie na zdrowie człowieka. Podłogi drewniane z desek, czy też parkiety pasują do każdego wnętrza, nadając pomieszczeniom elegancki charakter oraz ciepły i niepowtarzalny wygląd. Coraz modniejsze stają się pokrycia podłogowe z drewna egzotycznego.


Jaki rodzaj podłogi drewnianej wybrać?

Na naszym rynku mamy do wyboru dwa rodzaje desek. Deski lite oraz deski warstwowe. Deska lita to element wykonany z jednego kawałka drewna. Deska warstwowa zaś jest zbudowana z dwóch warstw drewna sklejonych ze sobą. Górna warstwa jest z drewna szlachetnego, dolna posiada wpust i pióro. Podłogi położone z obydwu rodzajów desek są praktycznie nie do rozróżnienia. W użytkowaniu podłoga warstwowa jest znacznie bardziej bezpieczna. Wynika to z jej większej stabilności i odporności na zmiany wilgotności w pomieszczeniach. Decydując się na podłogę z deski litej, musimy bardziej zawracać uwagę na utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w domu.

Klasycznym i zawsze sprawdzonym rozwiązaniem jest parkiet, materiał wykończeniowy znany i doceniany od wielu pokoleń. Jakie są jego największe zalety? Przede wszystkim naturalny wygląd, wyjątkowa trwałość oraz doskonale własności izolacji akustycznej i termicznej. W parkiecie każda klepka wykonana z jest z jednego kawałka drewna. Nadaje to podłogom naturalny, ponadczasowy wygląd. Do wyboru mamy wiele gatunków drewna o różnych wzorach słojów, przeróżnych zabarwieniach i twardości. Parkiety można lakierować, woskować lub olejować. Coraz bardziej popularne stają się podłogi drewniane z drewna egzotycznego. Jest to drewno wyjątkowo oryginalne i rzadkie, tym samym ekskluzywne. Wypada podkreślić, że posiadają ono wiele zalet, są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Pozwala to na stosowanie drewna egzotycznego do projektów wewnątrz domów, jak i do produkcji desek tarasowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą usług oraz różnego rodzaju produktów drewnianych.